ПРОФЕСІЙНІ ПСИХОАНАЛІТИЧНІ ТОВАРИСТВА


http://www.psychoanalysis.org.uk

Британське Психоаналітичне товариство (British Psychoanalytical Society, bpas) є членом Міжнародної психоаналітичної асоціації (IPA).

Англомовний сайт інформує про можливості лікування і навчання, на ньому є список кваліфікованих англійських психоаналітиків, а також інформація про майбутні конференціях і конгресах. У розділі "Media Watch" наводяться цитати про психоаналіз, взяті з різних інформаційних джерел, а в розділах "Articels" і "Reviews" користувач знайде велику кількість психоаналітичних статей (наприклад, F. Bion: "The Days of Our Years"), рецензії на книги, обговорення кінофільмів (M. Brearly: "On making a documentary film on psychoanalysis"; A. Sabbadini: "A Conversation with Bernardo Bertolucci - May 1997"), романів (A. de Mijolla: "Freud and the psychoanalytic situation on the screen ") і повідомлення про минулі конференціях (E. Selow:" Herbert Rosenfeld Conference: Melanie Klein Trust - April 2000 ").


http://www.apsa.org

Американська Психоаналітична асоціація (American Psychoanalytic Association, ApsaA) є членом Міжнародної психоаналітичної асоціації (IPA).

На сайті зібрано величезну кількість посилань. Він інформує про роботу з громадськістю, дає попередні відомості про майбутні конференціях і конгресах, Тут також можна познайомитися зі стандартом психоаналітичного навчання. У розділі "Запитай психоаналітика" можна задати питання Леону Хоффману (Hoffmann), а в розділі "Знайди психоаналітика" відшукати адресу психоаналітика (попередньо вказавши місце його проживання або прізвище). У повному обсязі представлені окремі статті з інформаційного бюлетеня АpsaA (TAP - The American Psychoanalyst Newsletter) за 1995 - 1999 рр.. Крім того на сайті є можливість пошуку літератури в інформаційних банках даних: Jourlit і Bookrev (див. нижче).


http://www.cyberpsych.org/apf

Американський Психоаналітичний фонд (American Psychoanalytic Foundation, APF) вважає своїм завданням розвиток психоаналізу допомогою його розповсюдження, навчання, наукового дослідження і клінічної практики.

Поряд з новинами з психоаналітичної життя і посиланнями на плановані конференції на сайті можна знайти списки літератури, підібрані за окремими категоріями (наприклад, психологія Самості, дитячий аналіз). У розділах "Reading List" і "PSA Topics" користувач знайде форуми і дискусійні групи з таких тем як "Психоаналіз і фільм" або "Розлади травлення з психоаналітичної точки зору".


http://www.ipa.org.uk

Міжнародна Психоаналітична асоціація (International Psychoanalytic Association, IPA) була заснована З. Фрейдом і об'єднує психоаналітичні суспільства з усього світу.

Сайт IPA інформує про новини зі світу психоаналізу і про майбутні конференціях і конгресах (у Європі, Китаї, Північній і Південній Америці). На сайті є відкрита для користувачів дошка оголошень, різні інформаційні бюлетені з наукової та клінічної діяльності, з проблем навчання. Наприклад, на сайті представлена актуальна стаття Отто Кернберга "Кілька ідей, що відносяться до змін у системі психоаналітичного навчання". Крім цього користувач знайде обозрение з опитувальником "COWAP - Committee on Women in Psychoanalysis" і статтю про історію IPA. Сайт надає можливість здійснення пошуку за ключовими словами.


http://angelfire.com/journal/psychoanalyse/Russia.htm

Сторінка інформує про російську Національної Федерації психоаналізу (НФП, СПб.). Наводиться адресу Федерації, в тому числі електронний. На сайті вміщено повідомлення президента НФП, професора М.М. Решетнікова (на 7-му Східно-Європейському семінарі EPF / IPA, Москва 1998 р.) про "Концептуальному підході Національної федерації психоаналізу до проблеми психоаналітичного навчання і тренінгу в Росії".

"Після політичних змін, що відбулися в Східній Європі на початку 90-их років, психоаналіз переживає в цих країнах ренесанс. Майже повсюдно вони звернені до традицій, які абсолютно невідомі (або відомі в невеликому ступені) у Західній Європі. Особливе значення має розвиток психоаналізу в Росії, тому що в ній психоаналізом займаються з 1908 року. Сьогодні є 18 інститутів і більше 50 асоціацій, які зробили психоаналіз предметом своїх досліджень і практичної діяльності. Особливого значення психоаналізу для розвитку охорони здоров'я Росії підкреслює і Указ президента Російської Федерації. Схожі процеси розвитку відзначаються також у інших країнах Східної Європи "(Інформаційне повідомлення клініки університету Магдебурга ім. Отто фон Гюрікке [Informationsdienst Wissenschaft (idw) - Pressemitteilung Klinikum der Otto-von-Guericke-Universitat Magdeburg, 31.05.2001]).


http://www.epf-eu.org

У Європейську психоаналітичну федерацію (EPF) входять всі психоаналітичні суспільства Європи. EPF існує більше 30 років і має 3.900 членів у 19 країнах, в яких говорять на 16 мовах.

Сайт інформує про психоаналітичних товариства ряду країн (Австралії, Австрії, Англії, Вірменії, Білорусії, Бельгії, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Голландії, Греції, Данії, Ізраїлю, Італії, Іспанії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, Словенії, Україні, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швейцарії, Швеції, Естонії, Югославії). Вказані адреси їхніх домашніх сторінок та електронні адреси.

У розділі "Презентації" можна прочитати доповіді Мадридської конференції (квітень 2001 р.) англійською, французькою та німецькою мовами: R. Britton: "Апофеоз персони або процесу: ідолатрія і фундаменталізм в психоаналітичної практиці"; A. Ferro: "Від тиранії Над-Я до демократії афектів: метаморфози, які здійснюються за допомогою психічного апарату аналітика"; JLLopez-Penalver: "Сфера Над-Я і патологія прикордонних випадків". Крім цього користувач знайде інформацію про майбутні конгресах і календар подій у психоаналітичної життя, рецензії на книги, інформацію про бюлетені EPF, про історію та політику EPF, а також про робочі групи EPF.


http://www.efpp.org

На сторінках сайту Європейської федерації психоаналітичної психотерапії в публічному секторі (European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy in the Public Sector, EFPP) користувач знайде інформацію про конференції, новинах, нові книги і т. д. У розділі "texts and books" знаходяться огляду, монографії та тексти, які можна або скопіювати в PDF-форматі, або замовити (наприклад, "Психоаналітична психотерапія під пильним поглядом. Інформація про основи, терапевтичному впливі та ефективності, економічності і актуальному стані наукових досліджень").


http://www.wapol.org

Всесвітня асоціація психоаналізу (World Association of Psychoanalysis, WAP) працює в тісній кооперації з Фондом фрейдовского поля (Foundation of the Freudian Field), заснованим Лаканом.

На домашній сторінці WAP користувач зустріне публікації (статті та інформаційні повідомлення) французькою, іспанською, nортугальском та англійською мовами. Рецензії психоаналітиків можна скопіювати на 15 різних мовах в розділі "Publication's List".
У інформаційному банку даних сайту, ввівши пароль, можна здійснювати пошук літератури французькою мовою. У розділі "Download" користувач знайде наприклад, фотографії Фрейда, картини Escher, графіку. Поряд зі списком психоаналітичних шкіл є список дискусійних груп, інформація про наближення конгресах і посилання на Escuela Una (Comittee of Action), Freudian Field і Journal OR NI CAR.


Психоаналітичні інститути

Домашні сторінки німецькомовних інститутів загалом і в цілому мало розрізняються своїм змістом. Тут користувач дізнається про попит на терапію, про навчання, історії та інститутських заходах.

Докладний міжнародний список навчальних інститутів приведе на сайті http://www.laszig.uni-hd.de.


Інформаційні та дискусійні форуми

Дискусійні або розсильні форуми частіше за все мають невелику аудиторію і займаються специфічними проблемами. Форуми функціонують за типом інтерактивних конференцій, висловлювання кожного учасника збираються і розсилаються іншим учасникам. Розрізняють громадські форуми, тобто, вільно доступні для всіх, і закриті розсильні форуми. На відміну від громадських форумів в закритих форумах, керованих модератором, необхідно попередньо отримати особистий дозвіл від організатора відповідного форуму per E-Mail.

 

http://www.psychoanalysis.net

Сайт Psychoanalytic Connection пропонує різноманітний мережевий сервіс для користувачів: публікацію статей, інформацію про заходи, службах, журналах, можливості навчання, становищі членів і представлення клінічних випадків. Є електронне психоаналітичне видавництво: iPPsa-Internet Press for Psychoanalysis.

Можна скопіювати першу електронну публікацію книги "Інтерпретатори сновидінь - психоаналітична новела у віршах", написану Ховардом Шервін.

Про новини iPPsa можна отримувати інформацію за допомогою E-Mail. Крім цього Psychoanalytic Connection пропонує міжнародні мережеві семінари, наприклад, "Розвиток психоаналізу взаємин" (2000 р.). У розділі мережевих семінарів у рубриці "JAPA-Psa-NETCAST" можна почитати статті, познайомитися з архівом, в якому зберігаються матеріали дискусій з узагальнюючими резюме. Назва актуального семінару: "On The Vicissitudes of Early Primary Surrogate Mothering II: Loss of The Surrogate Mother and Arrest of Mourning".


http://www.ijpa.org/discuss.htm

Дискусійна група Міжнародного журналу психоаналізу (International Journal of Psychoanalysis) відкрита для всіх читачів журналу (див. нижче). Вона дає можливість користувачу вступити в діалог з редакторами та авторами, внести пропозиції щодо поліпшення матеріалу. У кожному виданні для дискусії виставляється одна стаття, так, наприклад, обговорювалися ключові доповіді міжнародного конгресу в Торонто.


http://www.psychotherapyresearch.org

Товариство психотерапевтичних досліджень (Society for Psychotherapy Research, SPR) є міжнародною, міждисциплінарної організацією, що займається науковим дослідженням психотерапії в її різних формах. В даний час вона орієнтована на чотири регіони: Північну Америку, Південну Америку, Європу, Англію). До неї входить понад 1000 членів. Підписка на список розсилки здійснюється через електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


http://www.shef.ac.uk/ ~ psysc / psastud / join.html

Психоаналітичний електронний форум (Psychoanalytic Email Forum) має прямі зв'язки з однойменним журналом. На сайті ведуться наукові дискусії на психоаналітичні теми, а саме: "history, theory, cultural studies, film, literature, drama, critical theory, anthropology, art, feminism, gender studies, biography & autobiography, personality psychology, dynamic psychiatry, social science - anything which includes a psychoanalytic (or, broadly speaking, psychodynamic) dimension. " Форум веде Роберт Янг (Robert M. Young). У роботі форуму в даний час беруть участь 224 фахівця. Щоб стати учасником форуму необхідно звернутися за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


http://www.egroups.com/group/kleinians

Англомовний сайт "Мелані Кляйн і кляйнівськими електронна група" (Melanie Klein and Kleinianism eGroup) присвячений Кляйн, Біон, Фейрберн і Віннікоту. До традиційних тем психоаналізу тут підходять з позиції теорії об'єкт-відносин. Однією з цілей сайту є залучення уваги до нових публікацій, за допомогою коментарів та огляд нових матеріалів.

Сайт тісно пов'язаний з електронним журналом кляйнівськими досліджень (eJournal Kleinian Studies), який можна знайти за адресою http://www.human-nature.com.


http://www.human-nature.com/freud/index.html

На сторінці Осягнення Фрейда ("Burying Freud") читач знайде обговорення та дискусії з проблем актуальності та достовірності фрейдівської теорії. Сайт ведуть Ian Pitchford і Robert M. Young. У читачів є можливість взяти участь в дискусії. Крім цього є рекомендації з читання робіт Фрейда і книг з психоаналізу. Читач також знайде список бестселерів, що складається з 100 кращих книг на певні теми (наприклад, з психоаналізу, особливим захворювань та ін.)


Журнали

У просторі WWW існують не тільки спеціальні електронні видання. Традиційні паперові журнали все більш активно розташовують у мережі свій друкований матеріал. Матеріал електронних видань став теж піддаватися редактурі. Перевага електронних журналів полягає у відсутності витрат на видання і розповсюдження, тому вони обходяться набагато дешевше і поширюються миттєво.

Статті, опубліковані в традиційних журналах, все частіше розміщаються в мережі і представлятися для завантаження у форматі PDF (це незалежний від типу комп'ютера формат розміщення інформації в Інтернеті, такого типу статті не вдасться редагувати, але їх можна сказати або роздрукувати).

Ще одна перевага електронних журналів полягає в автоматичних повідомленнях користувача про появу нових матеріалів. Значний інтерес представляють актуальний огляд матеріалів і можливість брати участь в дискусіях по різних темах і публікацій.


http://www.wkap.nl/journalhome.htm/0002-9548

Німецьке видавництво "Клювер" (Kluwer-Verlag) надає інформацію англійською мовою про "Американському журналі психоаналізу" (American Journal of Psychoanalysis), його редакторі, цілі та спрямованість журналу, вимоги до написання статей. Можна ознайомитися зі змістом журналу, починаючи з 2000 р. і замовити безкоштовний пробний номер журналу (у тому числі в електронному вигляді). Існує можливість пошуку необхідного матеріалу за ключовими словами, авторам і назвах статей.


http://www.ijpa.org

Цей сайт присвячений "Міжнародному журналу психоаналізу" (International Journal of Psychoanalysis), видаваному Лондонським інститутом психоаналізу. Представлено зміст журналу, починаючи з 1995 р., резюме плануються статей, вимоги до авторів статей, відомості про редактора. Журнал можна придбати і на лазерному диску. Поряд з дискусійною групою є листи читачів, рецензії на книги, а також надається можливість здійснювати пошук за ключовими словами.

Є колекція посилань на інші сайти. У архіві знаходяться обговорювалися у дискусійній групі тексти, разом з критичними зауваженнями та коментарями. Цей матеріал можна завантажити з сайту.


http://users.rcn.com/brill/jcp.html

Сайт створений Нью-йоркським психоаналітичним інститутом і дозволяє познайомитися зі змістом "Журналу клінічного психоаналізу" (Journal of Clinical Psychoanalysis) з 1995 р. (йде підготовка до розміщення в Інтернеті змісту номерів 1992 - 1993 років), спеціальними темами (C. Brenner: " The Mind As Conflict And Compromise Formation "), статтями та коментарями, Freud Net Highlights, мережними інформаційними ресурсами (наприклад, статтею O. Renik" The Ideal of the Anonymus Analyst and the Problem of Self-Disclosure ").


http://www.apsa.org/japa/index.htm

Сайт журналу Американської психоаналітичної асоціації (American Psychoanalytic Association, APsaA) знайомить із змістом номерів і, частково, з резюме статей починаючи з 1994 року. Є відомості про редактора і можливість підписатися на журнал. Читач може замовити безкоштовний пробний номер журналу і брати участь в дискусійній групі.


http://www.shef.ac.uk/ ~ psysc / psastud / index.html

Електронне видання щорічника Психоаналітичні дослідження (Psychoanalytic Studies) дозволяє познайомитися зі змістом, редакторами та авторами. У розділі "latest Articles and Reviews" прочитати статті та рецензії на книги. Є можливість участі в електронних обговореннях.


Бібліотеки і книжкові магазини

Інтернет дозволяє здійснювати пошук в інформаційних базах даних різних наукових інститутів і бібліотек. Потрібно тільки не забувати про те, що поряд з безкоштовними існують платні інформаційні центри та магазини.

При замовленні слід звертати увагу на вартість не тільки книг і CD, але і на вартість поштових послуг.


http://www.apsa.org/bookshop/index.htm

Віртуальний книжковий магазин з психоаналізу, що належить Американської психоаналітичної асоціації, працює у співпраці з фірмою "Амазон". Наявні книги розбиті на такі рубрики: "Intersubjectivity, Sigmund Freud, Psychoanalysis, Transference, Resistance, Object Relations, Subjectivity, Kohut, Theory, Sexuality, Winnicott, Bowlby, A. Freud, Confidentiality, M. Klein, Child Development, Adolescents, Ethics , Child Analysis, Kernberg, DN Stern, Religion ". Замовлення виконує мережний сайт www.Amazon.com.


http://www.analyticpress.com

Видавництво Analytic Press (TAP) видає наукові та клінічні роботи з психоаналізу, психіатрії та психотерапії. Через пошукову машину мережевого магазину можна запитати оглядові списки і рецензії на книги, вводячи ім'я автора, назву книги або ключове слово.

TAP дозволяє зробити замовлення на такі журнали: Psychoanalytic Dialogues, Psychoanalytic Inquiry, Gestalt Review, Journal of the American Psychoanalytic Association, The American Psychoanalyst, Studies in Gender and Sexuality. Є можливість за допомогою електронної пошти отримувати інформацію про новинки. Вартість поштових послуг першої замовленої книги $ 2.00, а кожної наступної - $ 0.50, додаткові витрати залежать від виду оплати і форми замовлення.


http://www.karnacbooks.com

У каталозі англійської книжкового магазину Karnac понад 6500 назв книг з різних областей психоаналізу, психотерапії і психології з їх коротким описом ("psychoanalysis, analytical psychology, psychotherapy, counselling, child and adolescent studies, family and marital studies, group psychotherapy, organizations"). Є можливість здійснювати пошук за ключовими словами або авторам, шукати в каталозі матеріали з певної теми і робити замовлення по мережі.

 

Для Європи вартість поштових послуг першої замовленої книги? 3,95 -? 5.95, а кожної наступної -? 1 (при посилці авіапоштою) або? 4.95 за весь пакет із книжками.


http://www.addall.com

AddALL - безкоштовна, незалежна пошукова машина, що дозволяє перед замовленням книжок порівняти їх вартість і строки поставок в 41 книжковому магазині мережі.


Інформаційні бази даних


http://www.apsa.org/.jourlit/index.htm

У базах даних Jourlit і Bookrev, що належать Американської психоаналітичної асоціації, можна ефективно здійснювати пошук психоаналітичної літератури (більше 30 000 джерел).

У Jourlit містяться бібліографічні дані найбільш важливих психоаналітичних журналів (більше 10 000 джерел), Bookrev охоплює інформацію про книжки і рецензії на них.